Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2021. Április 22. 10:48, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Rendszeresen verte, majd kirabolta édesapját - VIDEÓ

Rendszeresen verte, majd kirabolta édesapját - VIDEÓ

Az érdi rendőrök őrizetbe vették azt a 37 éves férfit, aki a gyanú szerint rendszeresen verte, végül kirabolta idős édesapját.

A 66 éves áldozat kért segítséget április 20-án délelőtt, mert 37 éves fia pénzt követelt tőle, és mivel nem volt miből teljesíteni a követelést, fia ütni kezdte. Ököllel, ahol érte, többször mellkason rúgta, miközben üvöltve záporoztak a „Megdöglesz kutya!” és „Adjál pénzt, vagy elvágom a torkod!” mondatok. Az idős nadrágzsebéből végül kivette a nyugdíjból megmaradt 21 ezer forintot és sorsára hagyva elment otthonról – közölte a rendőrség.

A sértett elvánszorgott egy közeli közértig, a tulajdonos volt segítségére, vízzel kínálta, hívta a mentőket, rendőröket. A kórházba került idős férfi 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett, a bántalmazás következtében bordája tört.

Az érdi járőrök N. Sándor minden számításba jöhető felbukkanási helyét visszatérően ellenőrizték, kora délután akadtak nyomára.

A 37 éves, munkanélküli férfi gyanúsítotti kihallgatásán nem tagadta, heti rendszerességgel megverte édesapját, mert haragudott rá életmódja miatt és sokszor hiába kért tőle pénzt, nem kapott.

Az Érdi Rendőrkapitányság az őrizetbe vett 37 éves férfival szemben rablás, testi sértés, valamint kapcsolati erőszak bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást, egyben kezdeményezték letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton

2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld

Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap

Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.