Hírek
2019. Szeptember 25. 12:39, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Riasztották a magyar Gripeneket

Gyakorlatozó Gripenek azonosítottak egy Magyarország felett haladó repülőt szerda délelőtt – közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel.
Egy kajmán-szigeteki felségjelű, Abu-Dhabiból Londonba tartó repülőgép nem vette fel a rádiókapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással, ezért a NATO Integrált Légivezetési Központja riasztotta a Magyar Honvédség légtérrendészeti készenléti szolgálatát.
Az éppen gyakorló repülésen lévő Gripenek rövid időn belül azonosították a repülőgépet, felvették vele a kapcsolatot, és Szlovákia irányába kikísérték az ország légteréből – írta a HM.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.