Hírek
2018. Május 20. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: m1/hirado.hu
Robbanás történt a salgótarjáni üveggyárban
Egy autóüvegeket gyártó vállalkozásnál történt a robbanás szombat délelőtt Salgótarjánban. A gyárban körülbelül hatvanan tartózkodtak, amikor egy ipari kemence robbant be.
Egy körülbelül 15 négyzetméteres területen keletkezett tűz, amiért nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre a tűzoltók. A tüzet viszonylag gyorsan eloltották.
Nagyobb probléma, hogy a kemencében veszélyes anyagot használtak fel az üveg előállításához, amely a levegőbe is kerülhetett. Emiatt a katasztrófavédelem speciális egysége is a helyszínre vonult – közölte az M1 tudósítója.
Egy fő súlyosabb égési sérülést szenvedett, további két ember jelezte, hogy egészségügyi problémáik lehetnek. Őket a helyszínen látják el a mentőautóban – tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
