Hírek
2017. December 18. 07:30, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Robbantás történt egy hamburgi vasútállomáson, sebesültek nincsenek

Robbantás történt a németországi Hamburgban vasárnap a városi gyorsvasút (S-Bahn) egy állomásán, sebesültek nincsenek.
A hamburgi rendőrség Twitter-oldalán közölt információk szerint a Veddel nevű S-Bahn állomáson kora este "kisebb detonációt" okozott egy "valószínűleg pirotechnikai eszköz", amelyet egy zacskóban a peronon hagytak.
A robbanásban megsérült egy szélfogó több üvegtáblája. A rendőrségnek egy gyanús személyről vannak értesülései, a nyomozás még tart.
A Bild című lap az online kiadásában közölt első jelentésében azt írta, hogy a robbanás révén csavarok és más apró, hegyes tárgyak terültek szét a peronon. Késő esti frissített jelentésében hozzátette: még vizsgálják, hogy ezek a tárgyak a szerkezetből származnak-e.
Az állomást lezárták, a rendőrség nagy erőkkel keresi az elkövetőt. Az ügyet magához vonta a hamburgi rendőrség államvédelmi osztálya - írta a Bild.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 19. 16:02, péntek | Külföld
Meghaladta a 13 ezret a majomhimlő-fertőzöttek száma az Egyesült Államokban
Meghaladta a 13 ezret a majomhimlő-fertőzöttek száma az Egyesült Államokban, a legtöbb esetet Kaliforniában és New York államban regisztrálták.
2022. Augusztus 18. 17:04, csütörtök | Külföld
Észak-Karolinában is életbe léphet a terhességmegszakítás tilalmáról szóló törvény
Egy észak-karolinai szövetségi bíróság visszaállította a terhességmegszakítás tilalmára vonatkozó törvényt az állam területén.
2022. Augusztus 18. 13:05, csütörtök | Külföld
Cseh miniszter: szükség lehet a lakossági gázfogyasztás korlátozására
Szükség lehet a cseh lakossági gázfogyasztás korlátozására - mondta a cseh ipari és kereskedelmi miniszter szerdán Prágában.
2022. Augusztus 18. 11:02, csütörtök | Külföld
Elérhető lesz az omikron variáns ellen kifejlesztett vakcina az Egyesült Államokban
Szeptembertől elérhető lesz a koronavírus omikron variánsa ellen kifejlesztett vakcina az Egyesült Államokban, ugyanakkor ősztől leállítják a központi vakcinabeszerzést, az fokozatosan a gyógyszerpiac részévé válik .