Városlista
2026. június 1, hétfő - Tünde

Hírek

2011. Október 20. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

Rogán: nem lesz ingatlanadó

Rogán: nem lesz ingatlanadó

Szándékos félrevezetésnek nevezte az ingatlanadóval kapcsolatos felvetéseket a fideszes Rogán Antal. A parlament gazdasági bizottságának elnöke szerint az önkormányzatok adókivetési gyakorlata ezen a téren nem változik.

Az adótörvények módosításának részeként a helyi önkormányzatok lehetőséget kapnak arra, hogy az eddigi korlátoktól eltérően alakíthassák az adózási gyakorlatukat. A kormánypárti politikus szerint viszont ez az ingatlanok tekintetében a jelenlegi adóformákat jelenti. Rogán Antal úgy vélte, hogy eddig is ki lehetett vetni építményadót négyzetméter és érték alapon, és ez ezután is így lesz. A Gazdasági Bizottság elnöke viszont úgy vélte, hogy az ingatlan forgalmi értékére vonatkozó 3 százalékos felső korlát nem biztos. Ebben az esetben Rogán Antal felülvizsgálatot kért, mondván, hogy több önkormányzat számára hátrányos lehet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P

2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld

Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára

Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.