Hírek
2012. Március 10. 14:03, szombat |
Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet
Romlott hús: aggódhat a Tesco?
Közérdekű bejelentésnek tartja a Hír TV műsorában elhangzott, a Tescóval kapcsolatos információkat a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM), ezért vizsgálatot rendelt el – értesült a Magyar Nemzet.
Ismert, a televíziónak az áruházlánc nevük elhallgatását kérő dolgozói elmondták, hogy a multinacionális vállalatnál lemossák a romlott húsokat, és úgy kínálják a vásárlóknak. Így készül a lejárt szavatosságú csirkéből például grillcsirke, más hústermékekből pedig feltét vagy töltelék.
Bognár Lajos, a VM élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős helyettes államtitkára a Magyar Nemzet megkeresésére közölte: az ellenőrzés helyszíne és időpontja titkos, a vizsgálatot a megyei kormányhivatalok szakemberei végzik. Az ügy azért kiemelten fontos, mert a cég eljárása veszélyezteti a fogyasztók biztonságát – tette hozzá.
A Tesco dolgozói szerint mindez felső vezetői utasításra történik, olyan is előfordul, hogy a friss húsok mellé teszik azokat a tálcás termékeket, amelyeket nem tudtak értékesíteni a szavatossági időben. A Hír TV Panaszkönyv című műsorának nyilatkozók a Magyar Nemzetnek elmondták: ha védelmet kapnak, és nem veszítik el állásukat, készek hatósági bejelentést is tenni. A Tesco reagálásképp csak annyit közölt: vezetői utasításra nem történhet ilyesmi – olvasható a szombati Magyar Nemzetben.
Mint arról korábban beszámolt a lap, a Tesco dunaújvárosi áruházában 300 kiló, bélsárral szennyezett csirkehúst találtak, az áruházlánc több hipermarketében pedig egerek jelentek meg. Valószínűleg az ilyen eseteknek is köszönhetően a jövőben a nagy láncok folyamatos hatósági ellenőrzésekre számíthatnak.
Magyar Nemzet / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
