Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2015. November 04. 10:07, szerda | Belföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció

Rövidülnek a kórházi várólisták

Rövidülnek a kórházi várólisták

Eredményes a várólisták csökkentését célzó program, a legutóbbi, hatmilliárd forintos támogatás hatására 44 ezerről 37 ezerre csökkent a műtétre várók száma

- mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán. Az államtitkár felidézte a kormány idei döntését, amely szerint a kórházak átirányíthatják egy másik intézménybe a műtétre várakozókat, hogy a beavatkozás minél hamarabb megtörténjen. A cél, hogy ne kelljen a kisebb műtétekre 2-3 hónapnál, a nagyobb beavatkozásoknál pedig hat hónapnál többet várni - tette hozzá.

Kiemelte, a várólista-csökkentési program esetében is abból indultak ki, hogy a beteg minél hamarabb tudjon gyógyulni.

Rétvári Bence felhívta a figyelmet arra, hogy a Magyar Kórházszövetség honlapján már elérhető a lista arról, hogy mely kórházak mely műtétekre vonatkozóan rendelkeznek többletkapacitással.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon

2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld

OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament

A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.