Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2022. November 03. 00:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Scholz: megfékezik a gáz, a távhő és az áram drágulását Németországban

Scholz: megfékezik a gáz, a távhő és az áram drágulását Németországban

Megfékezik a földgáz, a távhő és az áram drágulását, és ismét kedvezményes közösségi közlekedési bérletet vezetnek be Németországban - jelentette be szerdán Berlinben Olaf Scholz kancellár.

A kancellár elmondta, hogy a lakosság és a vállalatok terheit csökkentő, és egyben takarékos energiafelhasználásra ösztönző úgynevezett árfékeket a kormány hitelből finanszírozott, 200 milliárd eurós programjának részeként vezetik be.

Ezt a pénzügyi védőernyő elnevezésű programot Oroszország Ukrajna elleni háborúja miatt kell elindítani - fejtette ki Olaf Scholz, aláhúzva: "nem szabad megfeledkezni arról, hogy az előttünk álló nagy kihívások oka Putyin háborúja".

A földgáz, a távhő és a villamos energia árát egyaránt az előző évi fogyasztás 80 százalékának erejéig korlátozzák, a lakossági fogyasztóknál a kilowattóránkénti 12 centes, 9,5 centes, illetve 40 centes szinten. A kedvezményes közlekedési bérlet havonta 49 euróba kerül majd. A támogatásokat fokozatosan, a következő hónapokban vezetik be.

Fotó: Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 15:00, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról

Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.

2026. Július 05. 13:00, vasárnap | Külföld

Vitézy Dávid: az elmúlt négy évben 1024 milliárd forintot fizettek ki az autópálya-koncesszornak

Az elmúlt négy évben 1024 milliárd forintot fizettek ki az autópálya-koncesszornak, ami \"brutális, felfoghatatlan\" szám - hangsúlyozta a közlekedési és beruházási miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Június 28. 08:50, vasárnap | Külföld

A szerb elnök bejelentette a lemondását, de azt is, hogy a politikában marad

Néhány héten belül lemond a szerb köztársasági elnöki tisztségéről Aleksandar Vucic,

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban