Hírek
2015. Augusztus 04. 07:05, kedd |
Külföld
Forrás: Gräf Szilvia, az MTI tudósítója jelenti:
Segítik a menekültek munkaerő-piaci elhelyezkedését Ausztriában
Augusztus végétől kurzusokkal segítik a menekültek munkaerő-piaci elhelyezkedését Ausztriában - közölte az osztrák munkaügyi szolgálat (AMS) hétfőn.
A szervezet öt héten át tartó kísérleti projektbe kezd. Ez idő alatt csaknem ezer menekült vehet részt tanfolyamon, amelyen a már megszerzett szakmai képzettségét igyekeznek felmérni és az osztrák munkaerőpiacon tapasztalható elvárásokhoz igazítani. A kurzus arab, farszi, orosz és francia nyelven végezhető, és lehetőség nyílik személyes konzultációra is.
A tanfolyam kiegészül anyanyelven indított részképzéssel is, amelyen például alapvető számítógépes ismereteket lehet majd elsajátítani. Hat tanfolyam indul augusztus végén, a tervek szerint a kurzushelyek felét nők fogják betölteni.
A bécsi műszaki egyetem szervezésében fiatal, főleg kísérő nélkül érkező migránsok sajátíthatják el az informatika alapismereteit. A WelcomeTUcode elnevezésű kéthetes tanfolyamok augusztus végéig tartanak, tematikájukat a tanárok és diákok közösen fejlesztették ki. A kurzust csaknem ötven fiatal végezheti majd el.
Az Ausztriában menedékjogot szerzők közül 12 109 a munkakereső, közülük a legtöbben Szíriából és Afganisztánból érkeztek, a szíriai menekültek képzettsége igen magas.
Az osztrák közszolgálati televízió (ORF) hétfői adásának beszámolója szerint az alsó-ausztriai Semmeringen 12 afgán és szíriai migráns fiatalt helyeztek el egy terápiás központban, hogy segítsék őket az átélt traumák feldolgozásában. A fiatalok, akik közül néhányan már több éve az alsó-ausztriai Mödlingben élnek egy segélyszervezet által működtetett otthonban, egy hetet töltenek most együtt. Ez idő alatt pedagógusok, pszichológusok és orvosok segítenek nekik, hogy később teljes életet élhessenek.
A bécsi egyetem pszichiátere szerint ha ezek a fiatalok nem kapnak megfelelő ellátást, eltévelyednek, alkoholhoz, drogokhoz nyúlhatnak. A beszámoló szerint minden kísérő nélkül érkező kiskorú menekült poszttraumatikus stresszben vagy depresszióban szenved, a segélyszervezet által működtetett otthon több mint negyven lakójának harmada szed lelki tüneteire gyógyszert.
A legfrissebb információk szerint az év első hat hónapjában 28 311 menekültkérelmet nyújtottak be Ausztriában, háromszázzal többet, mint tavaly egész évben. A legtöbben, csaknem 7700-an Szíriából, mintegy 5800-an Afganisztánból, 3800-an pedig Irakból érkeztek.
A 2014-es menekültkérelmek közül kilencezret fogadtak el. A külügyminisztérium legújabb számítása szerint idén 80 ezer kérelem benyújtása várható, és csaknem 30 ezret el is fogadnak majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
