Hírek
2022. December 06. 10:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Spanyolországból csempészte Magyarországra a marihuánát a kamionos
Több alkalommal, összesen legalább száz kilogrammnyi kábítószert hozott be Magyarországra az a kamionos, akit megbízójával együtt a múlt hét végén tartóztattak le Zalában.
Pirger Csaba a Zalai Hírlap információját megerősítve elmondta: a 45 éves nagybánhegyesi kamionsofőr 2021 eleje óta dolgozott egy fuvarozócégnél, és ez idő tájt ismerkedett össze egy 44 éves gyulai férfival. Az ismerős azzal bízta meg, hogy alkalmanként 2000 euróért marihuánát csempésszen be Spanyolországról Magyarországra.
A sofőr esetenként 10-15 kilogramm marihuánát hozott be, az árut pedig az M0-s autópálya csepeli kamionos pihenőjében, illetve Gyulán adta át megbízójának. Nagyjából a tizedik alkalommal szállított kábítószert Magyarországra, amikor a múlt héten a letenyei határátkelőnél lebukott.
A kamion utasterében, a fekvőhely mögött elrejtve 15 csomagban összesen 16 kilogramm marihuánát, valamint egy csomagban egy kilogramm kokaint találtak és foglaltak le a hatóságok. A sofőr elismerte a bűncselekményt, illetve megnevezte megbízóját is, aki - miután Békés megyéből Zalába szállították - nem tett vallomást.
A Zala Megyei Főügyészség indítványára a két férfit a Zalaegerszegi Járásbíróság letartóztatta, mert feltehető, hogy a büntetőeljárásban elérhetetlenné válnának, illetve kapcsolatba lépnének azokkal, akik a bűncselekményben még közreműködtek, ezzel pedig a bizonyítást veszélyeztetnék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld
OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt
