Hírek
2012. Február 21. 14:01, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Őssejtből készítenének hamburgert
Holland kutatók egy kanadai konferencián mutatták be új módszerüket, aminek köszönhetően őszre elkészülhet az a hamburger, amelyben a húst őssejtekből kitenyésztett izomszövet alkotja - tájékoztat a Fox News.
A tudósok célja, hogy képesek legyenek laboratóriumban előállítani a hús izomszövetét. Ez a technológia gyakorlatilag felválthatná a hagyományos állattenyésztési ágazatot és a húsipart.
Az első burger alapanyaga még kísérleti stádiumban van, a tudósok őszre szeretnék elkészíteni az első húspogácsát, hogy hamburgert készíthessenek belőle. A projekt alapjaiban változtatná meg az élelmiszeripart.
Az is igaz, ellentmondás van a genetikailag előállított élelmiszerek tekintetében, hiszen bárhogyan is nézzük, az nem természetes. Ugyanakkor a konferencián többen egyetértettek azzal, hogy az efféle hús létrehozása csökkentené az élelmiszeripar egészségügyi és környezeti terhelését.
Az egyetem a projektre 250 ezer eurós támogatást nyert el egy névtelen adományozótól, aki elkötelezett a világ élelmezése és az életet megváltoztató technológiák iránt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld
Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító
2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni
Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
