Hírek
2016. Április 29. 10:25, péntek |
Sport
Forrás: mti
Stadiont neveznek el Puskás Ferencről egy olasz településen
Stadiont neveznek el Puskás Ferencről az olaszországi Signában.
A Signa 1914 nevű csapat stadionjának névadó ünnepségét május 14-én rendezik, amikor a toszkán területi ligában szereplő együttes az élvonalbeli Empolit fogadja egy gálameccsen. A Signa otthona, a Stadio del Bisenzio 2700 néző befogadására alkalmas. Szöllősi György, a Puskás Intézet igazgatója a FourFourTwo magazin honlapján megerősítette a névadásról szóló hírt.
Az itáliai klub vezetőinek választása azért esett éppen az Aranycsapat egykori kapitányára, mert 1958. január 23-án barátságos mérkőzést játszott a Signa színeiben az Empoli ellen. Ekkoriban a Fiorentina szerette volna leigazolni Puskást, ez nem valósult meg, ám miközben várta a firenzei fejleményeket, beállt a közeli település együttesébe, amely 3-0-ra nyert, a magyar csatár nem szerzett gólt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:41, vasárnap | Sport
Premier League - Szoboszlai gólt szerzett, Tóth debütált, kikapott a Liverpool a Bournemouth-tól
2026. Január 25. 08:37, vasárnap | Sport
Futsal Eb - Sporttörténeti győzelemmel kezdett a magyar válogatott
A magyar válogatott első mérkőzésén 4-2-re legyőzte Lengyelországot szombaton, a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon.
2026. Január 24. 08:06, szombat | Sport
Férfi kézilabda Eb - A magyar válogatott döntetlent játszott Svájccal
A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent játszott Svájccal az Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken Malmőben.
2026. Január 24. 08:02, szombat | Sport
Férfi vízilabda Eb - Döntős a magyar válogatott
A magyar válogatott bejutott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság fináléjába: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese a pénteki elődöntőben 15-12-re győzte le a görög csapatot.
