Hírek
2013. Június 01. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Stroke: életeket menthet egy új kompressziós eszköz
Egy viszonylag olcsó, felfújható lábrögzítő életeket menthet a stroke után - állítják skót kutatók, akiknek tanulmányáról a BBC számol be. Az eszköz rendszeresen összepréseli a lábat, hogy fenntartsa a véráramlást és megakadályozza a halálos vérrögök kialakulását.
A Nemzetközi Stroke Társaság szerint az eredmények nagyon biztatóak, s emberek életének ezreit mentheti meg az eszköz. Stroke-ot követően ugyanis az egyik legnagyobb probléma, hogy a pácienseknek egy helyben kell feküdniük, így azonban még inkább megnő a mélyvénás trombózis kialakulásának kockázata.
Az eszközt, amelyik a lábra illeszkedik és percenként levegővel töltődik fel, nemrég tesztelték. A lábrögzítő így összenyomja a lábat és arra kényszeríti a szervezetben lévő vért, hogy a szív és az agy felé áramoljon.
A kísérleti kutatásban részt vettek addig viselték az eszközt, amíg újra nem mozoghattak, s így ez megvédte őket a mélyvénás trombózis kialakulásától.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 19:00, szombat | Életmód
Új fogászati irány: nem a fogat, a csontot kell megmenteni
Van, amikor a foghúzás az egyetlen út a tökéletes mosolyhoz
2026. Január 31. 16:00, szombat | Életmód
Szép új világ 2. - Ember vagy gép? Közelebb van, mint hinnénk
Eljöhet az idő, amikor már nem tudjuk pontosan megmondani: emberrel beszélünk, vagy egy géppel?
2026. Január 31. 15:00, szombat | Életmód
Tavaly 2,4 millióan utaztak a BAHART kompjain és hajóin
A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) hajóin és kompjain tavaly csaknem 2,4 millióan utaztak, ami az elmúlt 30 év egyik legjobb teljesítménye és 53 ezerrel haladja meg a 2024-es forgalmi adatokat
2026. Január 31. 10:34, szombat | Életmód
Elhunyt Fenyő Miklós
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós énekes, dalszerző - közölték szombaton a zenész hivatalos Facebook-oldalán.
