Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2020. Február 16. 05:05, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok - fotó: police.hu

Száguldozva és ittasan okozott halálos balesetet, vádat emelnek

Száguldozva és ittasan okozott halálos balesetet, vádat emelnek

A Jászberényi Rendőrkapitányság befejezte az ügy vizsgálatát.

Egy helyi lakos Jászberény lakott területén kívül, a 31-es számú főútvonalon személyautóval közlekedett 2019. november 13-án 17 óra 15 perckor, amikor egy jobbra ívelő kanyarban áttért a menetiránya szerinti bal oldali forgalmi sávba és frontálisan összeütközött egy személykocsival, amiben ketten utaztak – közölte a rendőrség.

A járműben utazók a baleset következtében olyan súlyos sérüléseket szenvedtek, hogy a helyszínen életüket vesztették, míg a jászberényi sofőr súlyos sérülést szenvedett.

A rendőrségi vizsgálat megállapította, hogy a balesetet okozó sofőr ittasan ült a volán mögé, továbbá a megengedett 90 kilométer óránkénti sebesség helyett 140-nel közlekedett. A rendőrök halált okozó, ittas állapotban elkövetett, közúti járművezetés bűntett elkövetése miatt V. Róbertet gyanúsítottként kihallgatták, majd őrizetbe vételéről határoztak. A bíróság 2020. január 10-én rendelte el a jogsértő letartóztatását.

A Jászberényi Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat átadta az illetékes járási ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.