Hírek
2018. November 18. 10:33, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Szakértő: a béremelkedés nem az inflációt serkenti, hanem a gazdaságot
Folyamatban volt és van egy jelentős béremelkedés, ez azonban nem az inflációt serkenti, hanem a gazdaságot - mondta Boros Imre közgazdász az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
A szakértőt azzal kapcsolatban kérdezték, hogy a Központi Statisztikai Hivatal szerint Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adatok szerint 4,8, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított, kiegyensúlyozott adatok szerint 5 százalékkal nőtt az idei harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Boros Imre elmondta: a GDP-növekedés nem a multinacionális tőke növekedéséből származik, hanem alapvetően "belső faktorokon jön létre", a növekvő vásárlőerő hajtja.
Hozzátette: a belföldi turizmus növekedése sem nemzetközi hatásokra jön létre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
