Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2018. November 16. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szalmonellával szennyezett fűszerkeveréket hívtak vissza

Szalmonellával szennyezett fűszerkeveréket hívtak vissza

Pizza fűszerkeveréket hívott vissza a Lidl Magyarország, mert a cég saját minőségellenőrzési vizsgálatai során szalmonella-szennyezettséget mutatott ki a Mikadó elnevezésű termékben.

A Lidl honlapján közzétett tájékoztatás szerint a visszahívás csak a 2020. március 12-i minőségmegőrzési idejű, L803101-es tételszámú, 20 grammos Mikado Pizza fűszerkeverékre vonatkozik, az áruházlánc által forgalmazott más termékre nem.

A Lidl kéri a vásárlókat, ha a jelzett minőségmegőrzési idejű és tételszámú termékből vásároltak, azt ne fogyasszák el, vigyék vissza az áruházlánc bármelyik üzletébe, a vételárat a vásárlást igazoló nyugta nélkül is visszatérítik.

A szalmonella baktériumok elszaporodva fertőző megbetegedést okozhatnak. Az alapos hőkezelés azonban a szalmonella baktériumokat elpusztítja, így az ételek főzése, sütése során felhasznált pizza fűszerkeverék fogyasztása nem okoz szalmonellás megbetegedést - jelezte a cég.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán