Hírek
2023. Február 23. 13:59, csütörtök |
Belföld
Forrás: NAV
Szamurájkardokat és nyílvesszőket találtak a vámosok Zalában
Szamurájkardokat és nyílvesszőket találtak kereskedelmi áruk közé rejtve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) zalai munkatársai - tájékoztatta a NAV.
A közlemény szerint az országba érkező áruk vámkezeléskor előfordul, hogy különleges vagy veszélyes tárgyakat is találnak a NAV munkatársai, akik Zalában két hónap alatt két ilyen esettel is találkoztak.
Január végén Európai Unión kívüli áruk vámkezelését kérte egy magyar cég a nagykanizsai vámudvarban. A pénzügyőrök a szállítmány átvizsgálásakor több mint száz, egyenként díszzsákba csomagolt, 72 centiméteres pengéjű szamurájkardot találtak. A kardok nem szerepeltek a vámáru-nyilatkozaton, engedély nélkül érkeztek az országba.
A NAV zalai munkatársai decemberben ugyancsak kereskedelmi áruk közé rejtve találtak veszélyes tárgyakat. Akkor gyermekjátékok vámkezelését kérte egy cég, de a szállítmányban csaknem ötezer, sportíjászathoz használt nyílvesszőt találtak a pénzügyőrök.
A fegyvereket mindkét esetben lefoglalták, és büntetőeljárást indítottak.
A közlemény arra is kitér, hogy ezeknek a közbiztonságra veszélyes eszköznek a behozatala csak külön engedéllyel lehetséges. A NAV elkötelezett aziránt, hogy ilyen és hasonló termékek ne kerüljenek forgalomba Magyarország, valamint az Európai Unió területén - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
