Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2011. November 02. 14:25, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Százmilliókat takaríthatnak meg

Százmilliókat takaríthatnak meg

Azzal, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1-es és 2-es terminálja között lévő épületekbe költözik vissza a társaság, évi közel egymillió eurót takaríthatnak meg – írja a Világgazdaság szerdai számában.

Mint René Droese, a Budapest Airport (BA) ingatlangazdálkodási igazgatója a lapnak elmondta, a Strabag Építő Zrt. és a BA vezetői aláírták a Malév számára átépítendő irodaházakkal kapcsolatos legnagyobb szerződést. A már korábban a Malév által használt, de később megüresedő épületek bontása és átalakítása folyamatban van, több millió eurónyi beruházásról van szó. A befektető a BA, amely a jövőben is az épület tulajdonosa marad. A Malév ötéves bérleti szerződést kötött nagyjából tízezer négyzetméternyi irodaterületre.

A Világgazdaság emlékeztet arra, hogy a BA nemrég több fejlesztést is bejelentett, így három év múlva épülhet meg a közvetlen reptéri kapcsolattal rendelkező 3-4 csillagos szálloda a 2B terminállal szemben. Ez azonban csak egyik eleme annak a mintegy 300 millió eurós (82,5 milliárd forintos) fejlesztésnek, amely a következő 10-15 évben valósulhat meg a repülőtér területén. A beruházások által a jelenlegi 12 ezer munkahely mellett 10 ezer új jöhetne létre a légikikötőben és a hozzá kapcsolódó létesítményekben – írja a lap.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.