Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2019. Október 11. 17:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Százötvenmilliót érő hamis márkajelzésű ruhát találtak egy teherautóban

Százötvenmilliót érő hamis márkajelzésű ruhát találtak egy teherautóban

Hatezer hamis márkajelzésű ruhát és kiegészítőt találtak százötvenmillió forint értékben egy teherautóban az M43-as autópályán a pénzügyőrök - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense közölte: a pénzügyőrök egy Törökországból Magyarországra tartó kamiont ellenőriztek az M43-as autópálya Krak-éri pihenőhelyén.

A rakomány átvizsgálásakor megközelítőleg hatezer, különféle márkajelzéssel ellátott ruhát, cipőt és kiegészítőket pakoltak ki a zsákokból. A magyar sofőr a szállítmány származását nem tudta igazolni, az előzetes szakértői vélemény szerint valamennyi ruházati termék és kiegészítő hamisítvány.

A pénzügyőrök a megközelítőleg százötvenmillió forint értékű árut lefoglalták, a pénzügyi nyomozók iparjogvédelmi jogok megsértése büntetőeljárást indítottak.

Címkék: hamis, ruha, teherautó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni