Hírek
2020. Február 10. 07:18, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Százötvennél is több határsértővel szemben intézkedtek a hétvégén
Összesen 165 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák péntektől vasárnapig – tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 47, szombaton 21, vasárnap 61 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron az egyenruhások. A román határszakaszon 36 migránst fogtak el, embercsempészés miatt kettő gyanúsított ellen indult eljárás.
Az elmúlt héten az ország területén összesen 347 migránst tartóztattak föl, és kísértek vissza az egyenruhások. A megelőző héten – január 27-től február 2-ig – ez a szám 454 volt. A román és horvát határszakaszon 54 migránst fogtak el az elmúlt héten – derül ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
