Hírek
2012. Április 05. 14:19, csütörtök |
Sport
Forrás: Feja Team
Szebelédi Renáta: „Meghalni” megyek a ringbe

Harmadik vb-címének megszerzésére készül az év profi bokszolónője, Szebelédi Renáta, aki április 14-én az olaszországi Vicenzában lép kötelek közé.
A fiatal magyar hölgy az IBF (Nemzetközi Bokszföderáció) nagylégsúlyú (52,2 kg) világbajnoki övéért a címvédő olasz Simona Galassi ellen küzd.
„Amikor külföldre indulok meccselni, akkor mindig úgy lépek be a ringbe, hogy mindent meg kell tennem a kiütésért. Ugyan a női ökölvívásban ritka a klasszikus kiütés, ezért inkább az ellenfél módszeres felőrlésén van a hangsúly” – mondta Szebelédi Renáta a DigiSport Reggeli Start című műsorában. „Mindig mindent beleadok, meghalni megyek a kötelek közé. Ez nem lesz másképp Olaszországban sem.”
Mindkét ökölvívó fordított alapállású, de az erő, és a fiatalság Szebelédi mellett szól, hiszen Galassi (39) közel kétszer olyan idős, mint magyar kihívója.
Érdekesség, hogy az IBF szövetség az egyetlen nagy "ABC" szervezet, ahol még nem szerzett magyar hivatásos ökölvívó világbajnoki címet. A WBO-nál, a WBC-nél és a WBA-nál volt, illetve utóbbi esetében jelenleg is van világbajnokunk, a nagyközépsúlyú Balzsay Károly személyében.
Az olaszországi küzdelem után Szebelédinek nem sok ideje lesz pihenni, ugyanis a tavaly Németországban megszerzett harmatsúlyú (53,5 kg) WBF világbajnoki övét – a Galassi-meccs eredményétől függetlenül - május 12-én, a Feja Promotion budapesti boxgáláján teszi kockára. Kihívója a román Eva Marcu lesz.
Feja Team
Ezek érdekelhetnek még
2023. Április 02. 14:14, vasárnap | Sport
Ausztrál Nagydíj - Verstappen első győzelme Melbourne-ben
A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a háromszor is félbeszakított vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat Melbourne-ben, ahol pályafutása során először diadalmaskodott.
2023. Április 02. 07:47, vasárnap | Sport
Verstappen a pole pozícióban
A címvédő kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a Forma-1-es Ausztrál Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamot ő kezdheti az élről.
2023. Március 31. 07:47, péntek | Sport
Kettős győzelemmel negyeddöntős a Veszprém
Veszprém kettős győzelemmel jutott negyeddöntőbe a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel házigazdaként 38-33-ra nyert a Szeged ellen a rájátszás első fordulójának csütörtöki visszavágóján.
2023. Március 29. 07:50, szerda | Sport
Új szabályok lépnek életbe az ünnepélyes kezdőrúgásokra
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) döntése szerint az OTP Bank Ligában és a Merkantil Bank Ligában a most hétvégi bajnoki fordulótól kezdődően szigorú szabályok betartása mellett lehet ünnepélyes kezdőrúgást elvégezni.