Hírek
2019. Május 31. 14:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti /illusztráció: pixabay
Szegedtől Zalaegerszegig időseket fosztogatott három nő és egy férfi

Első fokon letöltendő, illetve felfüggesztett börtönbüntetést kapott a Zalaegerszegi Járásbíróságon az a négy vádlott, aki Szegedtől Zalaegerszegig több megyében összesen kilenc idős embert fosztott ki
– tájékoztatta a Zalaegerszegi Törvényszék pénteken az MTI-t. A három nő és egy férfi 2017 tavaszán három hónap alatt kilenc idős embertől összesen több mint ötmillió forintot zsákmányolt. Kitalált ürügyekkel kéredzkedtek be a sértettekhez, a lakásban pedig elterelték a figyelmüket, hogy társuk a másik helyiségben pénz és értékek után kutasson.
Szegeden, Cegléden, Mátészalkán, Gyöngyösön, Székesfehérváron, Nagykanizsán és Zalaegerszegen fosztottak ki időseket, a legkisebb zsákmány 200 ezer forint volt, a legnagyobb meghaladta az egymillió forintot.
A Zalaegerszegi Járásbíróság az első három vádlottat bűnsegédként, csoportosan és bűnszövetségben elkövetett kifosztás bűntettében találta bűnösnek. Az elsőrendű vádlottat mint különös visszaesőt két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönre ítélte, a szintén különösen visszaeső másodrendű vádlott négy év letöltendő börtönbüntetést kapott, harmadrendű társuk két év, három évre felfüggesztett börtönt.
A negyedrendű vádlottat csoportosan és bűnszövetségben elkövetett kifosztás bűntette miatt, mint különös visszaesőt hét év letöltendő börtönre ítélte első fokon a bíróság, de a döntés egyik esetben sem jogerős még.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.