Hírek
2022. Január 29. 09:50, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Szemfüles rendőr lett a veszte a rablónak
A férfi alkalmi ivócimborája pénztárcáját vette el erőszakkal. Napokkal később ismerték fel, amikor más ügyben járt a VII. Kerületi Rendőrkapitányságon.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság egy január 20-án 23 óra körül elkövetett rablás miatt indított eljárást egy budapesti férfival szemben, aki - miután együtt ivott egy másik emberrel, akivel akkor találkozott - Budapest VII. kerületében, az Almássy úton kirabolta. Először falhoz nyomta, majd arcon ütötte és az értékeit követelte. Mivel a sértett férfi nem adta át a pénzét, a feltételezett elkövető kivette a kabátjából a pénztárcáját és elfutott – közölte a rendőrség.
A kerületi rendőrök a bűncselekmény után azonnal elvégezték a szükséges eljárási cselekményeket, majd a lefoglalt kamerák felvételeit visszanézték.
Néhány nappal később, január 24-én reggel az erzsébetvárosi rendőrkapitányság előterében az egyik járőr egy férfira lett figyelmes, aki hasonlított a január 20-án elkövetett rablás elkövetőjére. Az ügyintézés miatt a rendőrségre érkező 39 éves férfit a szemfüles egyenruhás a kapitányságon elfogta és előállította annak gyanújával, hogy ő rabolta ki ismerősét január 20-án.
A VII. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozói Sz. Norbertet rablás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki, és őrizetbe vétele mellett előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására. A feltételezett rabló a gyanúsítás miatt panasszal élt, mivel elmondása szerint nem követte el a terhére rótt cselekményt, érdemi vallomást azonban nem tett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 11:00, vasárnap | Belföld
Vagyonnyilatkozat: Tovább csökkentek Orbán Viktor megtakarításai
Orbán Viktor tavaly március óta havi bruttó 7,2 millió forintot keres, mégis csökkent a megtakarítása: a januári vagyonnyilatkozathoz képest 667 ezer forinttal kevesebb pénze maradt.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
