Hírek
2018. December 12. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - Fotó:MTI/Mihádák Zoltán
Szén-monoxid szivárgott egy fővárosi óvodában
Szén-monoxid szivárgott a XVIII. kerületi, Petőfi utcai óvodában kedd délután; senkit nem kellett kórházba vinni - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.
Kisdi Máté elmondta: a tűzoltókat azért riasztották az óvodához, mert megszólalt a szén-monoxid-érzékelő. Az intézményt az ott tartózkodó 42 gyermek és 10 nevelő elhagyta.
A tűzoltók mérőműszerei kimutatták a mérgező gáz jelenlétét az épületben, ezért a gázszolgáltató munkatársai két gázkészüléket lezártak.
A katasztrófavédelem doktorszolgálata és a mentőszolgálat mindenkit megvizsgált, de senkit nem kellett kórházba vinni. A gyerekek és a nevelők a helyszínre érkező melegedő buszon várták meg az óvodások szüleit - tette hozzá Kisdi Máté.
A XVIII. kerületi önkormányzat arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a gyerekeket a fűtőberendezések szükséges vizsgálatának idejére a Szélmalom utcai óvoda főépületében helyezik el.
Hozzátették: az önkormányzat 3 évvel ezelőtt minden óvodájába és tagóvodájába szén-monoxid-jelzőket telepített, amelyek segítségével meg tudják előzni "nagyobb bajt".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
