Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2024. Február 14. 13:29, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Szentkirályi Alexandra: a ciklus végére átlagosan 880 ezer forintot kereshetnek a tanárok

Szentkirályi Alexandra: a ciklus végére átlagosan 880 ezer forintot kereshetnek a tanárok

A parlamenti ciklus végére átlagosan 880 ezer forintot kereshetnek a tanárok - mondta a kormányszóvivő szerdán a Facebook-oldalán megosztott videójában.

Szentkirályi Alexandra emlékeztetett: "történelmi", több mint 32 százalékos átlagos béremelést kaptak a tanárok és az óvónők.

Abban soha nem volt vita a kormányon belül, hogy a pedagógusbérek, a tanárbérek nem voltak a helyükön - fogalmazott, hozzátéve: a béremelést akkor szabad meglépni, amikor a kabinet ezt felelősen tudja vállalni.

Elmondta azt is, hogy jövőre egy újabb, 21 százalékos béremelés lesz, így a ciklus végére a diplomás átlagbér 80 százalékát érhetik el a pedagógusbérek, ami átlagosan 880 ezer forint jelent majd.

A videóban Hajnissné Anda Éva tankerületi igazgató azt mondta: a pedagógusok a pályán eltöltött idő függvényében értek el egy fizetési fokozatot. Most az ehhez a fokozathoz tartozó bérnek emelték meg az értékét attól függően, hogy a gyakorló pedagógus milyen kategóriába tartozik.

Hozzátette, egy kollégája a pedagógus II. kategóriába tartozott tavaly, de a minősítő vizsga letétele után idén már mesterpedagógus lett, így esetében a béremelés mértéke számottevően nagyobb volt. Az is előfordult, hogy az emelés 43 százalékot ért el - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.