Városlista
2025. november 15, szombat - Albert, Lipót

Hírek

2021. December 24. 17:05, péntek | Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti: - illusztráció: pixabay

Szerbiában is azonosították az omikron variánst

Szerbiában is azonosították az omikron variánst

Szerbiában is azonosították a koronavírus omikron variánsát, egy Botswanából Szerbiába érkező személy szervezetében mutatták ki a vírusvariáns jelenlétét - közölte a szerbiai közszolgálati televízió pénteken.

A beszámoló szerint a beutazáskor a férfi PCR-tesztje negatív volt, és csak egy későbbi vizsgálat mutatta ki a vírus jelenlétét.

A térségben korábban Montenegróban, Albániában és Horvátországban azonosították a koronavírus új, Afrika déli részén felfedezett változatát.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában péntekre 1177-tel 1 287 202-re, Koszovóban néggyel 161 298-ra, Észak-Macedóniában 269-cel 222 333-ra, Montenegróban 272-vel 161 944-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 516-tal 286 792-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában harminccal 12 518-ra, Észak-Macedóniában héttel 7868-ra, Montenegróban néggyel 2388-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 15-tel 13 243-ra növekedett. Koszovóban az elmúlt napon nem volt halálos áldozata a kórnak, a halottak száma így 2989 maradt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.