Városlista
2025. november 13, csütörtök - Szilvia

Hírek

2012. Április 23. 07:13, hétfő | Kék hírek
Forrás: mno.hu / Hír TV

Szerelemféltésből mészárolhatott K. András

Szerelemféltésből mészárolhatott K. András

Szerelemféltés állhatott a brutális balatonakarattyai gyilkosságok hátterében – hangzott el a az ügy kapcsán tartott sajtótájékoztatón.

A feltételezett elkövető a magatehetetlen idős nőt gondozó asszony volt élettársa, K. András, aki Hír TV információi szerint beismerte tettét, de nem tett részletes vallomást. A férfi nemrég szabadult a börtönből, ahol fegyveres rablás miatt ült. A hatóságok több emberen, különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel gyanúsítják, azt azonban, hogy hogyan gyilkolt nem közölték.

A nyomozás adatai szerint az idős, 92 éves hölggyel élő 50 év körüli férfi az unokaöccse volt, ő fogadta fel a vele hasonló korú gondozónőt idős rokona ápolására. A rendőrök először a férfi és a gondozó holttestét találták meg a nappaliban, akiken külsérelmi nyomok láthatók, az idős nőt egy hátsó helyiségben találták meg, rajta nem voltak külsérelmi nyomok, ezért a rendőrség feltételezi, hogy halálát ellátatlanság okozta. A nyomozás adatai szerint a férfi féltékenységből gyilkolt, mert semmit nem vitt el a lakásból, csak az egyik áldozat autóját, amivel elmenekült.

A nyomozók ezért az áldozatok ismeretségi körét kezdték vizsgálni, így jutott látóterükbe a későbbi gyanúsított, aki ellen szombat este kiadták a körözést. A férfiről tudták, hogy a fővárosban tartózkodik, így a BRFK bevetési osztálya meg is kezdte a keresését különböző szórakozóhelyeken, mígnem egy IX. kerületi pincében sikerült elfogniuk.

HírTV / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek

BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban

Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen

2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek

Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás

A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.