Hírek
2021. November 09. 13:00, kedd |
Helyi
Forrás: Fertő-Hanság Nemzeti Park
Szeretnél tenni az élővilág megőrzéséért?

Itt a lehetőség, egy délelőttre jelentkezz önkéntesnek!
A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság 2021. november 13-án, szombaton délelőtt 9 órától kb. 13 óráig civil segítők közreműködésével területtisztítási munkákat szervez, amelyhez tettre kész természetbarát önkéntesek segítségét várja.
A helyszín a Fertő déli partvidékének Hidegség és Fertőboz települések közé eső területe, ahol a tó vonuló kétéltűinek a forgalmas közútszakaszon való biztonságos átjutását segítő ún. „békaalagutak” találhatók. A vonuló állatok biztonsága érdekében az átereszekhez csatlakozó terelőfalakat minden évben meg kell tisztítani az ott összegyűlő talajtól, növényzettől, hulladékoktól. Az önkéntesek ennek a munkának az elvégzésében segédkezhetnek a nemzeti park munkatársainak.
Az önkéntesek jelentkezését (egy név és telefonszám megadásával) az info@fhnp.hu címre várják legkésőbb november 12-én 16 óráig!
Találkozási pont: a Fertőbozi Geofizikai Obszervatórium autóbuszmegállója
Amit biztosítanak a munkához: láthatósági mellény, lapát, kapa, védőkesztyű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 16:00, szerda | Helyi
Elkészült az új szigetperon, és átépítették a vágányhálózatot Kapuváron
2025. Október 15. 13:00, szerda | Helyi
Felújítják a Beledi Egyesített Szociális Központot
A projektet az Európai Unió támogatásából valósítják meg.
2025. Október 15. 09:00, szerda | Helyi
Növény alternatívák a klímaváltozás jegyében
A Kapuvári Kertbarát Kör nyilvános előadása