Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2012. Április 09. 07:03, hétfő | Külföld
Forrás: OrientPress

Szigorítanák a schengeni szabályokat

Szigorítanák a schengeni szabályokat

Szigorúbb schengeni szabályokat sürgetnek a németek és a franciák. A berlini kormány belügyminisztere könnyebbé tenné a belső, szabadon átjárható határok ellenőrzésének ideiglenes visszaállítását.

A német tárcavezető francia kollégájával együtt úgy véli, néhány schengeni tagállam képtelen betartani vállalt kötelezettségeit, és szabad utat enged az illegális bevándorlóknak.

Új közös válaszokat kell találni az illegális bevándorlásra – írta Hans-Peter Friedrich német belügyminiszter a Le Figaro hasábjain. A keresztény-szocialista politikus megfogalmazása szerint a schengeni övezet belülről jelent veszélyt saját maga számára, a belső migrációra kézzel fogható megoldást kell találni.

Tavaly, amikor az észak-afrikai menekülthullám hallatán Dánia szélsőjobboldali politikusai bevezették a határellenőrzést, a német belügyminiszter még arra figyelmeztetett: a lépés oda vezethet, hogy a lakosság más államokban is kérni fogja a határellenőrzést. Az Európán belüli szabad mozgás fenntartásában Hans-Peter Friedrich most sem kételkedik, de francia kollégájával együtt megpróbálja meggyőzni az Európai Bizottságot, hogy a tagországok maguk dönthessenek a határellenőrzések szükségességéről. A jelenlegi szabályok szerint ugyanis ezt csak kivételes esetekben, például biztonsági okokból és legfeljebb csak öt napig tehetik meg, ennél nagyobb időtartamhoz uniós határozatra van szükség.

Az Európai Parlamentben vitát váltott ki a javaslat, a zöldek szerint a német belügyminiszter visszafelé halad az európai integrációban. A menekültekkel foglalkozó német szervezetek is ellenzik a javaslatot, szerintük nem lehet illegális bevándorlókként aposztrofálni a védelemre szoruló menekülteket. Minderről a hirado.hu ad tájékoztatást.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -