Hírek
2015. Május 31. 00:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Színezd át! címmel országos kampány indul az elfogadásért
Vasárnap Kaposváron indul a Színezd át! elnevezésű rendezvénysorozat, amellyel a más kultúrák megismerésének és elfogadásának fontosságára hívják fel a figyelmet - hangzott el az M1 aktuális csatornán szombaton.
Az októberig tartó, tíz megyeszékhelyen rendezvényeket tartó sorozat főszervezője, Tintér Gabriella elmondta: a Színezd át! kampány célja, hogy a más kultúrák iránti nyitottságot, elfogadást erősítse.
A vasárnapi, kaposvári családi napról szólva közölte: a többi között várépítéssel, hangos könyvtárral, koncertekkel várják a gyerekeket, akik közös mesét is alkothatnak, amelyet aztán illusztrátorok megfestenek. Előadják az első magyarországi roma musicalt, amely több ismert zenész közreműködésével készült. A musical a magyar-roma együttélésről szól - mondta Tintér Gabriella.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
