Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2013. Szeptember 15. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Szíria - NATO: fontos lépés az amerikai-orosz megállapodás

Szíria - NATO: fontos lépés az amerikai-orosz megállapodás

Jelentős lépésnek nevezte a NATO főtitkára a szíriai vegyi fegyverek megsemmisítése szempontjából az amerikai-orosz megállapodást.

Anders Fogh Rasmussen szombaton kiadott közleményében kijelentette: "ez egy fontos lépés ahhoz, hogy biztosítani lehessen a szíriai vegyifegyver-készletek gyors, biztonságos és ellenőrizhető megsemmisítését. Most pedig Szíria teljes és feltétlen együttműködésére van szükség".
A NATO sajtószolgálata által szombat este kiadott kommüniké tanúsága szerint a főtitkár álláspontja az, hogy a nemzetközi közösség felelőssége biztosítani annak a régóta fennálló "normának és gyakorlatnak" a fenntartását, amely kizárja a vegyi fegyverek alkalmazását. "Ennek megsértőit pedig felelősségre kell vonni" - hangsúlyozta a NATO főtitkára, aki szerint a genfi amerikai-orosz megállapodás új lendületet adhat a szíriai konfliktus politikai rendezésének, annak érdekében, hogy véget érhessen az "iszonyú vérontás" Szíriában.

Címkék: Szíria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 07:43, kedd | Külföld

Fehér Ház: az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\"

Az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\" - közölte a Fehér Ház szóvivője hétfőn.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.