Hírek
2016. Augusztus 25. 10:15, csütörtök | Külföld
Szíria - Újabb török tankok léptek Szíria területére
Újabb 10 török tank lépett Szíria területére csütörtökön a délkelet-törökországi Karkamis városnál, miután előző nap török és amerikai támogatással a Szabad Szíriai Hadsereg (SZSZH) nevű mérsékelt ellenzéki -
-csoport fegyveres alakulatai felszabadították a határ szemközti oldalán fekvő Dzserablúszt az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet ellenőrzése alól - közölte a CNN Türk török hírtelevízió helyszíni tudósítója.
A beszámoló szerint a harci járművek mellett munkagépek is átlépték a török-szíriai határt, és a konvoj együtt halad Dzserablúsz irányába.
Az NTV török hírtelevízió adatai alapján eddig összesen mintegy 30 török tank tartózkodik szíriai területen.
Az Anadolu török állami hírügynökség csütörtökön arról írt, hogy a nagyjából 90 kilométerre nyugatra található Kilis török város néhány kerületét az állampolgárok védelme érdekében 15 napra "különleges biztonsági övezetnek" nyilvánították.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

