Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2012. Április 18. 13:16, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Szlovákia kész tárgyalni a bős–nagymarosi vízlépcsőről

Szlovákia kész tárgyalni a bős–nagymarosi vízlépcsőről

Szlovákia kész tárgyalni Magyarországgal a bős–nagymarosi vízlépcső ügyében, és üdvözli a magyar fél ilyen irányú törekvéseit – adta hírül a SITA szlovák hírügynökség a szlovák külügyi tárca közlésére hivatkozva szerdá

„Szlovákia üdvözli Magyarország azon kezdeményezését, amellyel fel kívánja újítani a hágai nemzetközi bíróság 1997-es döntésének alkalmazásáról szóló tárgyalásokat” – jelentette ki a szlovák külügyi tárca szóvivője. Boris Gandel szerdán azzal kapcsolatban nyilatkozott, hogy Szabó Marcel, Magyarországnak a határokkal osztott természeti erőforrások fenntartható használatáért felelős miniszteri biztosa hétfőn bejelentette: a magyar kormány megújítja a tárgyalásokat a dunai vízlépcső jelenleg életben lévő szerződésének felülvizsgálatára és egy új szerződés megalkotására.

A szlovák külügyi tárca szóvivője az ügy kapcsán rámutatott: a két fél már a múltban megegyezett arról, hogy a döntés alkalmazásáról nemzetközi szerződést kötnek. A külügyi tárca reményét fejezte ki annak irányában, hogy már a közeljövőben sikerül megegyezésre jutnia a magyar féllel a csaknem 15 éve hozott döntés végrehajtásáról.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.