Hírek
2013. Április 22. 09:21, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Sztrájk a Lufthansánál, törölték a budapesti járatokat
Figyelmeztető sztrájk kezdődött hétfőn hajnalban a Lufthansa német légitársaságnál, a munkabeszüntetés miatt valamennyi budapesti járatot törölték.
A legnagyobb német légitársaság 13 Budapestre tartó és 13 Budapestről induló járatát törölte a hétfői menetrendből.
Az egynapos sztrájk a Lufthansa teljes menetrendjét felborítja, az 1720 Németországból induló járat közül csak 32 tud felszállni.
A cég leányvállalata, a Germanwings diszkont légitársaság járatait nem érinti a földi személyzet munkabeszüntetése.
A sztrájkot a ver.di szakszervezeti szövetség hirdette meg, amely 5,2 százalékos fizetésemelést követel a földi kiszolgáló személyzetnek és a kabinszemélyzetnek, összesen mintegy 33 ezer munkavállalónak és garanciát kér a munkahelyek megtartására.
A munkaadó jóval alacsonyabb, legfeljebb 3 százalékos, szakmák szerint differenciált, egyes beosztásokban pedig a teljesítménytől függő béremelést javasol. A tárgyalások újabb fordulóját április 29-én tartják.
A szakszervezet legutóbb március 21-én tartott sztrájkot. Akkor a tervezett járatok mintegy 40 százaléka, összesen csaknem 700 járat maradt ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

