Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2019. Augusztus 01. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Pietsch Judit, az MTI különtudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Sztrájkolhatnak a British Airways légitársaság pilótái

Sztrájkolhatnak a British Airways légitársaság pilótái

Elutasította a fellebbviteli bíróság a British Airways (BA) arra irányuló keresetét szerdán, hogy megakadályozza a brit légitársaság pilótáinak munkabeszüntetését, akik így várhatóan augusztusban sztrájkot tartanak.

A társaság pilótáinak szövetsége, a British Airline Pilots' Association (Balpa) július 22-én döntött a tiltakozó akció mellett, miután a munkáltatóval folytatott háromnapos tárgyalások nem vezettek eredményre.

A BA tulajdonosa, az IAG először a felsőbíróságon próbálta megakadályozni a sztrájkot, majd miután elutasították a beadványát, a fellebbviteli bírósághoz fordult jogorvoslatért.

A pilótaszövetség egyelőre nem jelentette be a sztrájk időpontját, de minden valószínűség szerint augusztusban, a nyári szabadságok miatt egyik legsűrűbb időszakban kell rá számítani. A szakszervezet közölte, a törvényi előírás szerint 14 nappal előre kell tájékoztatnia a munkáltatót a munkabeszüntetésről.

A British Airways csalódottságának adott hangot amiatt, hogy a Balpa úgy döntött, "utasok ezreinek nyaralását sodorja veszélybe".

A fennállásának idén századik évfordulóját ünneplő brit légitársaságnak egy átlagos nyári napon hozzávetőleg 145 ezer utasa van, a sztrájk tehát jelentősen ártana a cég hírnevének, és pénzügyileg is megszenvedné.

A Balpa tavaly novemberben kezdeményezett béremelést a munkáltatónál. A BA három év alatt 11,5 százalékos fizetésemelést ajánlott, ezt azonban a szövetség nem fogadta el, mondván a vállalat eredményei alapján kedvezőbb ajánlatban kellene részesülniük.

2018-ban az IAG adózás előtti eredménye 3 milliárd font volt, csaknem 9,8 százalékkal több, mint az előző évben. A British Airways ebből 1,96 milliárd fonttal vette ki a részét, ami 8,7 százalékos növekedés a 2017-es adatokhoz képest.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.