Hírek
2011. Szeptember 12. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Öt nap alatt el kell tüntetni a graffitiket
200 milliót költ a főváros a falfirkák és az illegálisan kiragasztott plakátok eltávolítására a jövőben.
A közbeszerzési eljárással kiválasztott konzorciumnak öt napon belül el kell távolítania a graffitiket, és járőrbrigádot is fel kell állítania. A budapesti városképért felelős tanácsnok szerint visszatartó ereje lehetne annak, ha a festékvásárlást engedélyhez kötnék, vagy nyilvántartást vezetnének a vevőkről.
Óbuda három pontján szabad a graffitizés, máshol viszont ugyanez a mozdulat már börtönt ér. Január 1-je óta az állam nem tolerálja a falfirkálást, és minden formáját szabadságvesztéssel bünteti. Ha az okozott kár 20 ezer forint alatt marad, egy év jár érte, de ha az elkövető műemléket rongál meg, három év börtönt kockáztat.
A Fővárosi Közterület-fenntartó nettó 200 millió forintot fizet egy cégnek a falfirkák eltávolításáért. A kft.-t közbeszerzési eljárással választották ki. A vállalkozás dolgozott már Budapesten, ahogy az ország más városaiban is. A szerződés szerint az Ifotech Clean Kft.-nek öt napon belül kell eltávolítania az illegális rajzokat.
A budapesti városképéért felelős tanácsnok szerint visszatartó ereje lehetne annak is, ha a festékvásárlást engedélyhez kötnék, vagy nyilvántartást vezetnének a vevőkről. A kiskaput ő is látja, a szabályozást könnyen kijátszhatják a magyar graffitisek. Elég, ha átlépik a határt és a szomszédos országokban veszik meg a festékszórókat. Ughy Attila egyébként átvenné az óbudai példát, és a fővárosba vezető utak mentén megengedné a zajvédő falak kidekorálását. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 11:00, csütörtök | Belföld
A bíróság ítélete szerint hamisítvány a TISZA-csomag
Magyar szerint összeomlott a Fidesz kampánya.
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld
Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök
A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

