Hírek
2019. Január 17. 11:56, csütörtök |
Belföld
Forrás: ügyészség
Társasház tetején termesztette a kábítószert egy tatabányai férfi
Termesztéssel elkövetett kábítószer birtoklásának bűntette miatt emelt vádat a Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség azzal a 27 éves férfival szemben, aki egy tatabányai lakóház tetején marihuánát termesztett.
A vádlott 2018 májusában marihuána hatóanyagú magvakat szerzett, majd azokat cserépbe ültette. A férfi a magvakat a társasház tetején hajtásdugványozással szaporította, és 7 tő, 10-14 cm magasságú növényegyedet termesztett. A nyomozó hatóság a kannabiszt 2018. július 12-én lefoglalta – közölte közleményben az ügyészség.
A férfi által termesztett kábítószer a csekély mennyiséget meghaladta, mivel a Büntető Törvénykönyv rendelkezései szerint a kábítószer akkor csekély mennyiségű, ha a kannabisz növény egyedek száma legfeljebb öt.
A vádlott által elkövetett bűncselekmény egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A férfi büntetőjogi felelősségéről a Tatabányai Járásbíróság fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan

