Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2018. Június 02. 14:01, szombat | Belföld
Forrás: mti

Tavaly 93 ezer diák dolgozott a diákvállalkozások szövetségén keresztül

Tavaly 93 ezer diák dolgozott a diákvállalkozások szövetségén keresztül

Tavaly 93 800 diák dolgozott a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (DiákÉSZ) tagszervezetein keresztül, 3624-gyel több mint 2016-ban

- közölte az iskolaszövetkezeti piac felét lefedő szövetség pénteken az MTI-vel. A közlemény szerint a fiatalok tavaly már 26 százalékkal több, összesen 5840 céggel álltak kapcsolatban. A diákszövetkezetek árbevétele a korábbi 20,67 milliárd forintról, 2017-ben 27,23 milliárd forintra emelkedett.

A diákok ennek 85 százalékát kapják meg személyes jövedelemként, ami 2017-ben meghaladta a 23 milliárd forintot, 2016-ban 17,57 milliárd forint volt.

A 13 tagszervezetet tömörítő DiákÉSZ keretein belül a diákok 2016-hoz képest 20,20 százalékkal több, 24,19 millió munkaórát dolgoztak tavaly.

Címkék: diák, nyári munka, tanuló

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.