Hírek
2022. Február 04. 16:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Taxival akart Ausztriába vinni migránsokat egy férfi
Két év nyolc hónap börtönbüntetésre ítélte csütörtökön az elsőfokú bíróság azt az 55 éves budapesti férfit, aki tavaly taxival akart Ausztriába vinni három migránst
- tájékoztatta a Veszprém Megyei Főügyészség pénteken az MTI-t. Azt írták: a férfi múlt év novemberében a szerb-magyar határ közelében, egy mobiltelefonos applikáción keresztül megadott helyen késő éjszaka vette fel taxijába a három - magát szírnek és irakinak valló - határsértőt, aki előzőleg afgán embercsempész segítségével lépett Magyarországra.
Az illegális határátlépők a szállításukért előzőleg 750-1500 eurós összegeket helyeztek letétbe - tették hozzá.
A rendőrök a taxit másnap hajnalban a 8-as úton, Kamond közelében tartóztatták fel.
A főügyészség közleménye szerint az Ajkai Járásbíróság a taxisofőrt két év nyolc hónap börtönre ítélte. Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője három nap godolkodási időt kért, így az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából
Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
