Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2011. Július 15. 07:21, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Teljes nyugdíj: 65 évesen

Teljes nyugdíj: 65 évesen

Az új életpálya-modell szerint hatvan éves korukban mehetnek majd nyugdíjba a rendőrök.

A tervezet harminc év munkaviszony után rendelkezési állományba sorolná a rendőröket és csak katasztrófahelyzet vagy rendkívüli állapot esetén lennének mozgósíthatóak. Ezért az alapilletményük nyolcvan százalékát kapnák meg.

A szolgálati nyugdíj jelenlegi rendszere év végén szűnik meg. A visszahívott szolgálati nyugdíjasok többsége a különleges állományba kerül. Rokkantnyugdíjazás helyett tartalékállományba helyezik azokat, akik egészségügyi, vagy egyéb, önhibájukon kívüli ok miatt nem tudják ellátni a hivatásos szolgálatot - értesült a Pénzcentrum.

Az új életpálya-modell elismeri: a hivatásos pálya sajátossága, hogy - különösen a végrehajtói szolgálatban eltöltött hosszabb szolgálat során - 50-55 éves kor között erőteljesen megkopik az állomány tagjainak egészségi állapota, munkavégző képessége, szolgálatukat nem vagy csak kevésbé tudják olyan szinten ellátni, mint fiatalabb kollégáik. Tudásukra, tapasztalatukra, aktív munkavégzésükre azonban a szervezetnek továbbra is szüksége van.

Lehetővé kell tenni, hogy a 25 év hivatásos szolgálattal rendelkező, 52. életévét már betöltött hivatásos állományú - ha ezt a szolgálat, munkakör sajátosságai lehetővé teszik - a beosztásában, vagy erre kijelölt munkakörökben könnyített feltételekkel láthassa el a munkáját.

A könnyített szolgálatot ellátók legalább 30 év hivatásos szolgálat esetén a 60. életévük betöltésekor kérhetik, hogy nyugdíj előtti rendelkezési állományba helyezzék őket. Az érintetteket csak vészhelyzetek (például árvíz, jelentős katasztrófahelyzet, közbiztonságot jelentősen veszélyeztető helyzet felszámolása), vagy rendkívüli állapot kihirdetése esetén lehet majd szolgálatra kötelezni. Teljes nyugdíjat azonban a rendőrök is csak 65 éves koruktól kaphatnak majd.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: rendőr

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.