Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2011. Augusztus 17. 14:23, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Temetőben dolgoznak az elítéltek

Temetőben dolgoznak az elítéltek

Bevált az elképzelés, hogy a pécsi köztemetőben is dolgozzanak a közérdekű munkára ítéltek.

A Baranya Megyei Kormányhivatal Igazságügyi Szolgálata már több mint fél év tapasztalatait értékelhette, hiszen a Pécsi Temetkezési Kft.-vel a múlt év végén egyezett meg az elítéltek foglalkoztatásáról. A megyeszékhelyen már 6 munkáltatót vontak be a közérdekűmunka-büntetések végrehajtásába, és a kormányhivatal továbbiakban is reménykedik - tudatta a Baranya Megyei Kormányhivatal Igazságügyi Szolgálata.

Jól működik Pécsett a kormányhivatal közérdekűmunka-programja. Ahhoz mint legutóbbi „nagyfoglalkoztató” csatlakozott a Pécsi Temetkezési Kft., mely a helyi köztemetőben adott munkát az elítélteknek. Azok karbantartói feladatokat látnak el, a többi közt kiürítik a szemeteseket, eltakarítják a lehullott faleveleket, vagyis tisztán tartják a temető területét.

Baranyában amúgy is példaértékűen működik a közérdekűmunka-büntetési rendszer. A megyében idén a tavalyinál 258-cal több, összesen már 426 elítéltnek kell dolgoznia önkormányzatoknál, szervezeteknél. Utóbbiak sorából kiemelkedik a pécsi Kertvárosiak az Élhető Kertvárosért (KÉK) Egyesület, ahol a Melinda Park megújításából veszik ki részüket a közérdekű munkára ítéltek, valamint – szintén Pécsett - a Misina Természet- és Állatvédő Egyesület, ahol mintegy 40 elítélt gondozza a menhely parkját, tartja tisztán az állatok környezetét, sőt végez esetenként építőipari szakmunkát is.

Farkas Tamás a Misina elnöke összességében pozitív tapasztalatokról számol be: - Igaz, hogy van, aki láthatóan kényszerből van itt, mások viszont kimondottan tisztességesen dolgoznak, sőt az állatszeretetük is megnyilvánul. Feladat nálunk mindig akad, és manapság minden munkás kéz segítséget jelent.

Dr. Hargitai János kormánymegbízott, a Baranya Megyei Kormányhivatal vezetője azt mondja, elégedett, de tovább fejlesztené a pécsi közérdekűmunka-büntetés rendszerét: - Azon dolgozunk, hogy újabb munkáltatókat is bevonjunk a programba. A tapasztalat ugyanis az, hogy az elítélteket újabb bűncselekmény elkövetésétől az tartja vissza leginkább, ha következetesen végrehajtatjuk velük a büntetésüket. Ráadásul közérdekű munkájukkal azt a társadalmat szolgálják, amelyet megsértettek, vagyis ez a büntetés egyben a helyreállító igazságszolgáltatás fontos eszköze.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: dolgoz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.