Városlista
2025. június 1, vasárnap - Tünde

Hírek

2018. Március 11. 18:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Terrorcselekményt hiúsítottak meg az oroszországi Szaratov környékén

Terrorcselekményt hiúsítottak meg az oroszországi Szaratov környékén

Egy terrorista sejt által tervezett merényletet akadályozott meg Szaratov megyében az orosz Szövetségi Biztonság Szolgálat (FSZB) - közölte a szolgálat sajtóközpontja vasárnap Moszkvában.

Az FSZB tájékoztatása szerint tűzharc bontakozott ki, amikor vasárnap Szaratov közelében a szakszolgálatok munkatársai megkíséreltek feltartóztatni egy gépkocsit. Az autóban ülők, akiknek számát és nemzetiségét a kommüniké nem nevezte meg, életüket vesztették.

A járműben TT és PM típusú maroklőfegyvereket, valamint egy házilag készített kézigránátot és egy "bombát" találtak. Utóbbi robbanóereje mintegy 3 kilogramm trotilénak felelt meg.

Az FSZB terrorcselekmény előkészítése címén büntetőeljárást indított és folytatja az operatív nyomozómunkát.

Címkék: oroszország, terror

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 01. 08:17, vasárnap | Külföld

Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását

Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban pénteken.

2025. Június 01. 08:12, vasárnap | Külföld

Parajd - A katasztrófa sújtotta térségbe látogatott a román elnök

A katasztrófa sújtotta székelyföldi Parajdra érkezett szombat délben Nicusor Dan román államfő.

2025. Május 31. 08:10, szombat | Külföld

Duna Napok - Színes programkínálattal kezdődött el a 11. Duna Napok Torockón

Színes programkínálattal, kiállítással, kézművesvásárral és kiadós koncertprogrammal kezdődött el pénteken a 11. Duna Napok az erdélyi Torockón.

2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá

Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.