Hírek
2011. November 21. 14:08, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Tizenhárman meghaltak, több százan megsebesültek - VIDEÓ
Tizenhárom ember halt meg az egyiptomi fővárosban, amikor katonák és rendőrök felgyújtották a tiltakozók sátrait, gumilövedékekkel lőtték a hadsereg mielőbbi távozását követelő embereket, könnygázt vetettek be ellenük.
A sebesültek száma több száz. A szombati-vasárnapi megmozdulásokban összesen 15-en vesztették életüket.
Az összetűzések arra utalnak, hogy rohamosan nő a feszültség az egyiptomi társadalomban közvetlenül a parlamenti választások előtt. Hoszni Mubarak volt elnök lemondása után, a hatalom átvételekor a hadsereg gyors átmenetet ígért a civil kormányzáshoz. A tiltakozásokat irányító, demokráciát követelő tüntetők viszont elégedetlenek a tábornokok kormányzásával, és azt gyanítják, hogy a parlament és egy új államfő megválasztását követően továbbra is ragaszkodnak majd hatalmukhoz.
Vasárnap az utcai összecsapások késő estig folytatódtak, átterjedtek olyan területekre is, amelyek korábban békések voltak. A több száz sebesültet rögtönzött utcai „kórházakban” látták el. A katonai kormányzat támogatását élvező kabinet közleményben tudatta, hogy a november 28-ra kitűzött választásokat időben megtartják, és „köszönetet” mondott a rendőrségnek azért, hogy önmérsékletet tanúsított. Ez utóbbi megnyilvánulás valószínűleg tovább növeli a tiltakozók dühét.
Az utóbbi két nap utcai összecsapásai voltak a legsúlyosabbak a február 11-i felkelés óta Egyiptomban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 13:00, péntek | Külföld
Tömeges sérüléssel járó közúti baleset történt Horvátországban, halálos áldozat is van
Egy ember meghalt és kilencen megsérültek csütörtökön a horvátországi Lika térségében, miután egy bolgár rendszámú személyautó lesodródott az útról - közölte a horvát rendőrség.
2026. Június 11. 15:00, csütörtök | Külföld
Szerb energiaügyi miniszter: kompromisszum született a Mollal
2026. Június 10. 10:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek
Donald Trump szerint az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek, akár napokon belül aláírható a megállapodás.
2026. Június 08. 10:00, hétfő | Külföld
Irán rakétákat indított Izrael ellen
Irán négy rakétát indított Izrael ellen vasárnap este, az izraeli légvédelem sikeresen elfogta őket. Izraelben a polgári védelem bejelentette, hogy hétfőn nem lesz tanítás és elmaradnak a tervezett érettségi vizsgák.
