Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2019. Március 18. 11:04, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tizenkét nap múlva lejár a Brexit-határidő

Tizenkét nap múlva lejár a Brexit-határidő

Tizenkét nap van hátra a Brexitig, de egyelőre nem látni, hogy pontosan mi fog történni – mondta Gálik Zoltán, a Corvinus Egyetem docense hétfő reggel az M1-en.

A docens szerint az is előfordulhat, hogy Nagy-Britannia megállapodás nélkül válik ki, az is, hogy a hátralévő időben elfogadják a megállapodástervezetet (amit már kétszer elutasított a brit parlament), s a lehetőségek között van, hogy újabb bizalmatlansági indítványt nyújtanak be a kormány ellen, amit egy népszavazás követhet.

Egyelőre nem tekinthető biztosnak a Brexit elhalasztása sem, hiszen ehhez Nagy-Britanniában meg kellene változtatni a vonatkozó törvényt, és az Európai Uniónak is bele kellene egyeznie – jegyezte meg Gálik Zoltán.

Címkék: brexit

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:26, kedd | Külföld

Uniós biztos: Európának most végleg le kell állítania az orosz gáz vásárlását

Most \"el kell jutnunk oda, hogy Európában végre teljesen leállítsuk az orosz gáz vásárlását\" - jelentette ki Dan Jorgensen, az energiaügyekért felelős uniós biztos hétfőn Luxembourgban.

2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld

Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.

2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld

Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában

Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.

2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld

kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA

Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.