Hírek
2025. Május 20. 09:58, kedd |
PR
Forrás: (x)
Több ezer éve felfedezték a derékbecsípődés gyógymódját

Évezredek óta áll szolgálatunkban a manuálterápia, csak nem hiszünk benne eléggé, pedig már az őseink is tudták, hogy milyen hatékony ez a természetes gyógymód mozgásszervi panaszok esetén.
A derékbecsípődés hirtelen jelentkező, éles fájdalommal járó állapot, amely jelentősen korlátozhatja a mindennapi tevékenységeket. Bár modern problémának tűnhet, a manuális kezelések alkalmazása e panasz enyhítésére több ezer éves múltra tekint vissza.
Több ezer éve jól működő technikák karnyújtásnyira
A Budaörsi manuálterápia során alkalmazott technikák pontosan azokra az ősi módszerekre épülnek, amelyeket már az ókori civilizációk is használtak a mozgásszervi problémák kezelésére. Ezek a hagyományok az idők során fejlődtek, és ma tudományos alapokon nyugvó terápiás eljárásokká váltak.
Az ősi gyökerek: manuális terápia az ókorban
A manuálterápia története több mint 2500 évre nyúlik vissza. Az ókori Görögországban Hippokratész, az orvostudomány atyja, már i.e. 400 körül leírta az ízületek manipulációját és a masszázs technikáit, hangsúlyozva ezek szerepét a gyógyításban. Az ókori Kínában a Tui Na masszázs, míg Egyiptomban a falrajzok tanúsága szerint a kézi kezelések fontos részét képezték az orvosi gyakorlatnak.
A manuálterápia fejlődése a középkortól napjainkig
A középkorban Európában a "csontkovácsok" alkalmaztak manuális technikákat a mozgásszervi panaszok enyhítésére. A 19. században az osteopathia és a kiropraktika megjelenésével a manuálterápia tudományosabb alapokra helyeződött. A 20. században pedig a fizioterápia részeként integrálódott a modern orvosi gyakorlatba.
A derék becsípődés kezelése manuálterápiával
A köznyelvben derék becsípődésként ismert állapot mögött leggyakrabban a lumbágó, illetve az ágyéki gerincszakasz ideggyöki irritációjával járó lumbosacralis radiculopathia áll. A derékbecsípődés gyakran a gerinc körüli izmok, szalagok és ízületek diszfunkciójának eredménye. A manuálterápia célja ezen struktúrák mobilitásának és funkciójának helyreállítása kézi technikák alkalmazásával. A kezelések során a terapeuta speciális fogásokkal oldja az izomfeszültséget, javítja az ízületi mozgékonyságot és csökkenti a fájdalmat.
Milyen panaszokkal forduljunk manuálterapeutához?
Manuálterapeutához akkor érdemes fordulni, ha mozgásszervi fájdalmaink, például derék-, hát-, nyak- vagy vállfájdalmunk van és ezek a panaszok tartósan fennállnak, vagy rendszeresen visszatérnek. Akkor is hasznos lehet a manuálterápia, ha ízületi merevséget, mozgásbeszűkülést, kisugárzó fájdalmat, zsibbadást, vagy hirtelen fellépő izomgörcsöket tapasztalunk. A kezelés különösen hatékony lehet akkor, ha a panaszokat nem gyulladásos folyamat, hanem az izmok, ízületek, szalagok vagy idegek működési zavara okozza.
A manuálterápia több ezer éves múltra tekint vissza, és az idők során folyamatosan fejlődött, integrálva a modern orvostudomány eredményeit. A derékbecsípődés kezelésében hatékony alternatívát kínál, amely nemcsak a tünetek enyhítésére, hanem az okok megszüntetésére is fókuszál. Ráadásul a személyre szabható kezelések révén a páciensek gyorsabb felépülésre és jobb életminőségre számíthatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 09:59, szerda | PR
Új korszak az innovációban?
a magyar cégek több mint kétötöde alkalmaz mesterséges intelligenciát
2025. Június 13. 18:09, péntek | PR
Díszlövéssel indult útjára a labda a Szigetvári Gyógyfürdőben
amit nem más mint Salamon Ferenc a Szigetvári Zrínyi vár Várkapitánya indított
2025. Június 13. 09:58, péntek | PR
Pár ezer forinttal elkerülhető az anyagi csőd
kötelező kellék az utasbiztosítás
2025. Június 11. 17:59, szerda | PR
Visszatérítést kapnak a számlatulajdonosok a külföldi vásárlásoknál
Idén is elérhető a K&H visszapénz ajánlata