Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2021. Május 04. 16:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több gázt fogyott idén áprilisban tavalyhoz képest

Több gázt fogyott idén áprilisban tavalyhoz képest

Több mint 942 millió köbméter földgázt fogyasztott az ország idén áprilisban, ez közel 200 millió köbméterrel több, mint az előző év ugyanezen hónapjának fogyasztása

- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) kedden az MTI-vel.

Azt írták, hogy a lakosság és az ipari fogyasztók gázellátása az áprilisban tapasztalható hideg idő alatt is folyamatos volt. Az elfogyasztott földgázmennyiség jól láthatóan követi a hőmérséklet változását. Idén áprilisban 2,5 Celsius-fokkal volt átlagosan hidegebb 2020 áprilisához képest. Az elmúlt 3 év (2018, 2019, 2020) átlagos április havi fogyasztása 684 millió köbméter volt - írták.

Áprilisban már elkezdődött a felkészülés a következő téli időszakra, a földgáztárolók fokozatosan és ütemezetten álltak át a betárolásra, azonban az áprilisi szokatlan hideg időjárás miatt a Magyar Földgáztároló Zrt. (MFGT) egyes tárolói még kitároltak.

Címkék: április, fogyasztás, gáz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.