Hírek
2016. Október 21. 10:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több helyen árhullámokra lehet számítani az országban
Több vízfolyáson is árhullámok kialakulására lehet számítani a szombat reggelig lehulló eső miatt - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) pénteken az MTI-vel.
Közleményükben felidézték, hogy csütörtökön hidegfront érte el az ország térségét, többfelé volt eső, záporeső. A délnyugat-északkelet irányban haladó csapadékzónák a Sajó szlovákiai és a Hernád legfelső vízgyűjtőjét is érintették, de az igazán nagy mennyiségű csapadékot Szlovákia nyugati felében, a Duna mellékvizeinek vízgyűjtőin regisztrálták.
A Sajó vízgyűjtőjén az alacsonyabban fekvő térségekben 2-5 milliméternyi, magasabban 5-18 milliméternyi eső hullott, míg a Hernádén csak kis területen volt számottevő csapadék.
Pénteken újabb csapadékzóna érte el a térséget - tette hozzá az OVF, de megjegyezte: a korábbi várakozásokkal ellentétben egyelőre ez is a Felvidék nyugati térségében okoz - egyelőre nem túl intenzív - csapadékot.
Szombat reggelre az elsőfokú készültségi szintet megközelítő, illetve azt kevéssel meghaladó vízállások alakulhatnak ki a Sajó hazai felső szakaszán és a Tarnán, Tarnaméra térségében, majd szombat estétől a Taktán, Taktaföldvárnál. Továbbá 0,5-1,5 méteres vízszintemelkedés lehetséges a Bódván és néhány csereháti, valamint a Zempléni-hegység környezetében eredő patakon, de igazán jelentős árhullámok kialakulása nem valószínű - írták.
Emellett a telített talajok miatt a síkvidéki területeken helyenként rövid ideig tartó belvízi elöntésekre is számítani lehet - olvasható az OVF közleményében.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat által pénteken az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint a sok eső miatt Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezekben a megyékben 24 óra alatt több mint 20 milliméternyi eső hullhat.
Az előrejelzés szerint szombat reggeltől már csak keleten, északkeleten várható eső, zápor, majd kora délutánra ott is megszűnik a csapadék.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.
