Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2022. Március 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Több menekültet kellett kórházba vinni egy budapesti hotelből

Több menekültet kellett kórházba vinni egy budapesti hotelből

Több ukrajnai menekültet kórházba kellett vinni egy budapesti hotelből - tájékoztatta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője kedden az MTI-t.

Az MTI úgy értesült, hogy az I. kerületi Mercure Budapest Castle Hillben, ahol nagy számú ukrán menekültet szállásoltak el, sokan hasmenéses megbetegedéssel küzdöttek. Emiatt a mentőszolgálat több járművel is a helyszínre érkezett.

Győrfi Pál tájékoztatása szerint a mentők két nőt, egy tizenhét éves fiút és egy hétéves fiút szállítottak rosszullét, hányás, hasmenés miatt kórházba.

Címkék: kórház, menekült, mentő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.

2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld

Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten

Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.