Hírek
2020. November 01. 18:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 50 éves szélrekord dőlt meg a fővárosban
Több mint ötvenéves szélrekord dőlt meg a fővárosban szombaton - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a honlapján.
Azt írták: szombaton hajnalban viharos széllökésekkel érkezett meg a hidegfront. Budapesten a János-hegy állomáson 93 kilométer/órás széllökést rögzítettek.
Az eddigi rekordot több mint ötven éven keresztül Budapest Pestszentlőrinc-külterület tartotta, ahol 1969-ben ezen a napon 86 kilométer/óra volt a legnagyobb széllökés - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
