Hírek
2012. Április 03. 14:09, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Több mint egy évtized után engedték szabadon őket

Kiszabadult Kolumbiában az utolsó tíz katona és rendőr a marxista gerillák fogságából – közölte helyi idő szerint hétfőn a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC).
A hat rendőrt és négy katonát 12-14 éve tartotta fogva a hírhedt Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) szervezet. A túszok két helikopteren érkeztek meg a dzsungel bejáratánál fekvő Villavicencio városába; a gépeket a brazil légierő bocsátotta az ICRC és a „Kolumbiaiak a békéért” nevű, Piedad Córdoba volt szenátor asszony vezette civil szervezet rendelkezésére.
A FARC nemrégiben közölte, hajlandó béketárgyalásokat folytatni a kormánnyal, és jóakarata jeléül beszünteti a nem politikai célból, pusztán a váltságdíjért végrehajtott emberrablásokat. Az 1964-ben megalakult gerillaszervezet becslések szerint 9 ezer fegyverest számlál.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld
Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része
Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).
2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld
Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól
Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.
2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld
\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták
A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.
2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld
Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit
Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.